kategorieogólnie, sprzęt

Ekskluzywny sprzęt do jazdy konnej Equiline

Equiline logo

Włochy mają silnie zakorzenioną tradycję związaną z jeździectwem. Również powszechnie wiadomo każdemu wielbicielowi jeździectwa, że kraj ten słynie z produkcji najwyższej jakości akcesoriów jeździeckich. Funkcjonują tu jedne z najbardziej znanych oraz uznawanych przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem wysokiej jakości sprzętu jeździeckiego. Większość z nich ma bogatą tradycję i dobrze ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym, a ich loga są bez problemu rozpoznawane przez każdego miłośnika jeździectwa. W ostatnim czasie co raz częściej na rynku możemy spotkać się z towarami włoskiej firmy Equiline. Niektórzy doskonale wiedzą co znajduje się pod tą marką, jednakże duża część polskich jeźdźców nie miała jeszcze kontaktu z rzeczami tego przedsiębiorstwa. Co prawda Equiline powstało dość dawno temu bo w roku 1980, ale na rynku światowym stało się bardzo znane w ostatnich latach. Warto lepiej zaznajomić się z asortymentem tej firmy, gdyż swoje towary robi z dbałością o najmniejsze szczegóły co co sprawia, że są wyjątkowe.

Equiline zostało założone przez Paolo Marchetto we wczesnych latach osiemdziesiątych. Misją przedsiębiorstwa jest produkowanie dla jeźdźców eleganckich, bezkompromisowej jakości akcesoriów do jazdy konnej wytwarzanych we włoskim stylu i opracowanych na podstawie kombinacji nowoczesnych materiałów z dużym doświadczeniem. Wszystko po to, aby tworzyć rzeczy dla najbardziej wymagających klientów. Pierwszym produktem Equiline był nowoczesny czaprak, który cechował się bardzo dobrą przepuszczalnością tkaniny, a także świetnymi właściwościami tłumienia drgań poprzez użycie nowatorskiego systemu ACS. Z czasem, w wraz z nabywaniem doświadczenia i wiedzy przedsiębiorstwo rozszerzało swoją ofertę o wiele nowych produktów. Obecnie firma produkuje odzież jeździecką, kompletny osprzęt dla konia oraz inne akcesoria dla jeźdźców. Wszystkie z produktów przedsiębiorstwa cechują się bardzo wysoką jakością wykończeń oraz użyciem nowoczesnych materiałów. Decyduje to o tym, że produkty Equiline są bardzo ekskluzywne. Jednakże na tym nie kończy się ich unikalność.

Przedsiębiorstwo jak już wcześniej zaznaczono kładzie bardzo silny nacisk na innowacyjność, przez co prowadzi różnego rodzaju badania dotyczące właściwości tkanin oraz anatomii jeźdźca i wierzchowca. Przez to wszystko na przestrzeni lat przedsiębiorstwo opatentowało wiele technologii, które stosuje w swych obecnych produktach. Zaowocowało to uzyskaniem bardzo dobrych cech użytkowych tych towarów. Seria odzieży podpisana nazwą X-Cool została stworzona ze specjalistycznego materiału zapewniającego doskonałe przyleganie oraz przepuszczalność dwukierunkową. Natomiast bryczesy z zaimplementowaną technologią X-Grip zapewniają zwiększoną przyczepność w siodle. Są to tylko niektóre z wykorzystywanych technologii. Każda z nich ma na celu zwiększenie komfortu użytkowania, a także polepszenie wytrzymałości. Stały nacisk na rozwój pozwolił znaleźć się Equiline w światowej czołówce przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem sprzętu do jazdy konnej. Obecnie marce powierzyło zaufanie wielu światowej sławy jeźdźców, którzy godnie noszą logo producenta. Serdecznie zachęcamy każdego do zaznajomienia się z ofertą tego producenta.